Gustáv Murín

Panoptikum vašich ohlasov

Ohlasy na článok v BL

Ohlasy na článok v Britských listoch z dňa 26.6.2011.

Vazeny pane doktore,

dekuji za Vas clanek v BL na tema tanku c. 23. Tomu mistu v Praze se dosud rika 'U tanku' i kdyz se to namesti ted jmenuje jinak. Nelze generalizovat, jen mate asi pravdu, ze lhostejnost je vlastne take vina. Bohuzel zkorumpovana media jsou zcela v rukou tech, co manipuluji mene premyslive lidi, aby je mohli snaze ovladat. Nelze proto cekat nejakou reakci na novou hanebnost s tankem.

  Jsem cechoslovakista a vazim si Vaseho verejne prezentovaneho nazoru.

  V ucte,

  M. Sp.

--

Dobrý den,

od příslušníka národa, který rozbil Československo, prodal Hitlerovi svoje Židy a jejich majetek arizoval, byl ochotným vazalem třetí říše a to tak, že po boku divizí wehrmachtu a SS, bojovali jeho vojáci na Východní frontě, je opravdu dost sprosté dělat někomu jinému ve věci historie 2. sv. války mentora. Jděte s takovýma povídačkami někam a udělejte si radši jasno ve vlastní hlavě.

Jinak přeji brzké uzdravení.

V hluboké úctě,

Jarmil Ch.

--

Dobrý den. Plně s Vámi souhlasím. Můj národ je nyní v hluboké krizi. Je to šílená doba a šílenci s nátěrem slušnosti jsou u moci. Prezident, který připravil vykradení státu krade ve světě péro. Ubohost, a přesto zůstal v úřadě. Zloděj chyceny při činu je místopředsedou vládnoucí strany. Oni potřebuji nepřítele. Ten vnitřní tu zůstal a ten vnější jsou „ Rusáci“ . Tak je totiž hanlivě nazývají. Nechce se mi o tom psát, bohužel ten největší póvl je u moci. Vám přeji, aby se to u vás nikdy nestalo. Kaš.

--

Dobrý den, David Černý se rád prezentuje zostouzením a nezůstal jen u růžového tanku. Stejně málo si váží Čechů a jejich republiky, když v centru Prahy -na Malé Straně , ve dvoře bývalé Hergetovy cihelny, instaloval svoji sochu dvou močících můžů do fontánky v obrysech České republiky nebo také sochu sv.Václava na koni obrátil vzhůru nohama a Havlovi ji instalovali zavěšenou v Lucerně... Tak je to s vlastenectvím některých, ale to zdá se nikoho nepobuřuje. Teď chceme prodat Lobkovický palác, protože tam před léty přelézali zeď Němci a tudíž  zahrada tímto činem prý vstoupila do německých dějin. A mlčí dokonce i Klub za starou Prahu...  Tak to dnes vypadá s našim národem. Zdravím Vás, Hin.

--

Děkuji Vám za článek Česká historická paměť. Vyjádřil jste skvěle mé pocity, když jsem viděl v televizi tu Černého šaškárnu. Myslím si, že za takovými činy není hloupost a historická skleróza, ale jednoznačný zlý úmysl. Příprava na minulost - zavedení otevřeného fašismu. Musíme si přiznat, že pokud tak snadno v Německu dokázali zvítězit nacisté, může se to stát opět a kdekoli. Nebo se to už děje, a potřebujeme jen odstup, abychom vše správně viděli. Když jsem jako dítě četl Fučíkovu Reportáž, myslel jsem si, že chápu slova: Lidé bděte. Nyní je chápu lépe a obávám se, že jejich plné pochopení bude spojeno i s osobním utrpením.

Libor M.

--

Dobrý den pane Murín,

reaguji na Váš článek v Britských listech. Myslím, že jste popsal naprosto objektivně stav českého (a asi většinového) morálního marasmu. Já jen doufám, že je mezi námi Čechy alespoň část národa, která umí přemýšlet a dát do souvislosti všechny historické události, včetně té z listopadu 1989. Pan Černý si tímhle pubertálním gestem udělal na mnoho let propagaci svého ega. Mohl jsem mu to ještě "žrát" v devadesátých letech, dnešní exces s růžovým tankem je už jen ubohým gestem. A jak vidíte, naše "slavná a nezávislá" televize tomu ještě dělá propagaci. Musím jen doufat, že se ještě najdou v našem národě lidé, kteří tuto ubohost odmítají stejně jako já.

Hezký den a více článků takto otevřených!

J. P. Š.

--

Přeji dobrý den.

Zajímavý článek a trefné postřehy o té naší české povaze. Pokud bych byl učitel a známkoval, pak je to za 1.

ALE.

Někteří z nás nepovažují události z roku 1945 za osvobození, považují je za okupaci cizí mocností.

Tož tak.

Tur.

--

Subject: velke podekovani

vazeny pane murine,

chci vam moc podekovat za vas dnesni clanek na britskych listech. Nechci vas moc zdrzet, tedy jen opravdu vyjadruji veliky dik za skvele formulovane myslenky, ktere, verte, i nam mnohym a mnohym jdou hlavou, jen se zatim neumime poprat s tim slendrianem, hlouposti a zlem, co nas obklopuje. Jsme podobne rocniky, ja narozen temer presne rok po vas, valku jsme na vlastni kuzi nepocitili, ale snad jsme vse spravne pochopili. Dekuji, clanek dam jiste precist i me mamince, ktera by vas za nej objala a polibila.

Obcas posilam na blisty kreslene vtipy, ted uz asi mesic pauziruji, ale snad to zase napravim (tedy jsme tak trosicku kolegove). Mejte se moc krasne, tesim se na vase dalsi moudre texty, petr d. doubalik

--

Subject: tank č. 23

díky za váš článek. je otřesné jak se naše garnitura chová ke své historii. tito zločinci už publikují články jak chudák Hitler musel napadnout Rusy aby zachránil Evropu před rudým nebezpečím.

a naši blbečkové si neuvědomují, že nebýt Rusů tak by nabylo ani našeho národa. Británie nebyla schopná válku vyhrát, Americe se do války moc nechtělo a vstoupili do ní až v okamžiku, když bylo jasné, že Rusové mají válku vyhranou a skutečně hrozilo, že se Stalin zastaví až v Paříži. tehdy USA vstoupili do války a snažili se zachránit co se dá. moc už toho nestihli, protože přišli pozdě.

tak ještě jednou dík za článek. je příznačné, že článek napsal Slovák. vy jste přeci jen zásadovější než my. a pravdu jste měl i v té podpoře fašistů. i když to bylo trochu složitější. lidé tehdy museli pracovat nebo zemřít. já jsem Škodovák a vím, kolik škodováků bylo popraveno za sabotáže.

Jv

--

Dobrý den, vážený pane doktore.

Dovolte mi, abych jako Čech dotčený Vaším příspěvkem do BL zareagoval. Je smutné, že s Vámi musím souhlasit. Nikdy mne však nenapadlo, že vy, Slováci, byste se od nás měli něco, a natož úctu k historii, učit. Kromě pseudovlasteneckých výkřiků našeho presidenta, vesměs pouze populistických a majících zajistit oblíbenost mezi národem, jakákoliv příslušnost k češství a natož národní hrdost od pádu komunismu dávno poklesla na nulu. Vzpomínám na ono nadšení lidí, když byl tank na růžovo natřen před 20 lety. Tehy jsem byl pouze středoškolský student, ale už tehdy jsem to naprosto nechápal. Přeci se jedná o památník padlým v nejtragičtější válce, která se Československa hluboce a osudově dotkla. Jakto, že se vysmíváme lidem, jenž nás osvobodili, bez ohledu na falešnost a podlost jejich generalisima? Těmi padlými nabyli papaláši a mocipáni, nýbrž ti nejobyčejnější mladí lidé, stejní jako my. Proč by památníkem na válku nemohla být zbraň, symbol vojska, které nás zachránilo? V Ardenách jsem viděl podobný památník, tank, ověnčený květinami. Po 60 let jej nikdo na růžovo nenatřel...

O to horší mi neúcta  a pohrdání vlastními dějinami přijde smutné a zoufalé. Oslavy konce 2. světové války se u nás scvrkly do prohlídky historických vozů v Plzni, kde se vyvěsí americké vlajky. O zbytku republiky se nemluví. A pokud ano, tak často zaznívá, kterak ta ruská zběř plenila a znásilňovala.

Nemá cenu rozepisovat se dál. Přeji hezký den a s pozdravem V. R.

--

Pane Murin srdečně vás zdravím.

Váš dnešní članek mi mluví z duše. Je dobře že jste ho napsal, ať se Češi chytnou za nos.

Když jsem ve zprávach viděla co dělají s tím tankem, tak věřte že mi byla hanba, hanba za tu dnešní společnost. Bože až kam jsme to dopracovali.

Nicméně, ty pokrytecké čechačky nemůžu ani cítit. Jsem z Moravy od Ostravy. Roky jsme tady v Ostravě dřeli na ty zasrané pražáky a ti se měli vždycky dobře. Po revoluci najednou všichni si začali stěžovat jak se měli špatně, nemohly studovat, v obchodech nic nebylo a přitom když jsme přijeli do Prahy tak tam měli všechno a my jenom zírali, banda jedna.

A víte, nejhorší je, když slavni disidenti - Havel a spol. si stěžují jak ve vězení trpěli. Jenže všichni tady na Ostravsku víme  ( vězení je tady v Heřmanicích ) jaké měli přepychové vězení - jídlo jim vozily z hotelu, v cele měli televize, pracovat nemuseli, ale jak si stěžují. A právě ti, kteří seděli ve vězeních a opravdu trpěli, tak jsou potichu.

Nevím, jestli jste četl tady na Blistech článek disidenta Volfa, tak ten to popisuje, jak to bylo s Havlem a spol. Nakupovat se chodilo do Tuzexu, všichni měli plno dolaru a pilo se jenom francouzké vino. Celý disidentský spolek byl jeden mejdán.

Taky tam psal o tom, jak šel do bytu k Bendům a prosil o pomoc pro nějakou mladou ženu, kterou policie zavřela když roznášela letáky a chtěl pro ní nějaké peníze a Bendová šla do kredence , vytáhla zásuvku a tam svazky dolaru. Přitom bydlely jak cigáni, ale protože k ním chodïli cizinci, tak aby to vypadalo, jak jsou na tom špatně a dostaly další peníze, tak všechna nemravnost byla dobrá.

Dneska ten mladý hajzlik Benda prosazuje diktaturu, proti které jeho fotr tak hrozně na oko bojoval.

To jsou ty nemorální čechačci. My tady na Ostravsku je nemůžeme ani cítit.

Váš článek je moc dobrý.

Díky Koz. 

Žádné komentáře